Skip To Main Content

Faculty & Staff Directory

Administration

Susan West

Susan West

Titles: Principal
Email:
Keith Moore

Keith Moore

Titles: Assistant Principal
Email:
Bryon Chapman

Bryon Chapman

Titles: Assistant Principal
Email:

Faculty and Staff

Christy Albano

Christy Albano

Transportation
James Andrews

James Andrews

Hunter Armstrong

Hunter Armstrong

High School, Social Science
David Austin

David Austin

Custodian
Jessica Aycock

Jessica Aycock

1st Grade
Kimberly Barnett

Kimberly Barnett

CNP
Cynthia Barron

Cynthia Barron

Media Specialist
Cortnie Beasley

Cortnie Beasley

Nurse
Abbey Bice

Abbey Bice

2nd Grade
April Bishop

April Bishop

6th Grade, Language Arts
Lucretia Branham

Lucretia Branham

Transportation
Kelsey Byrd

Kelsey Byrd

1st Grade
Michael Byrd

Michael Byrd

Kimberly Calvert

Kimberly Calvert

EL Teacher
William Cofield

William Cofield

Transportation
Alice Cole

Alice Cole

High School, Math
Jeffrery Cole

Jeffrery Cole

High School, Social Science
Christopher Corder

Christopher Corder

Transportation
Rhonda Cornelius

Rhonda Cornelius

Powerschool/SIS Specialist
Ashleigh Crouch

Ashleigh Crouch

High School, Language Arts
DaNeal Deloach

DaNeal Deloach

Gifted Teacher
Stefanie Dossey

Stefanie Dossey

CNP
Andrew  Elrod

Andrew Elrod

STEAM Teacher
Ashley Fallin

Ashley Fallin

6th Grade, Math
Kimberly Fortenberry

Kimberly Fortenberry

Pre-K Auxiliary Teacher
Ashley Freeman

Ashley Freeman

3rd Grade
Perla Garcia

Perla Garcia

EL Aide
Densie Garner

Densie Garner

Custodian
Meredith Garton

Meredith Garton

Special Education Aide
Sarah Gonzalez

Sarah Gonzalez

1st Grade
Amy Gunn

Amy Gunn

High School, Commerce & Information Technology
Caitlin Hale

Caitlin Hale

3rd Grade
Mandi Harvey

Mandi Harvey

1st Grade
Sandra Hicks

Sandra Hicks

Special Education/Instructional Aide
Molly Hixson

Molly Hixson

Elementary Counselor
Susan Hornbuckle

Susan Hornbuckle

Bookkeeper
April Hudson

April Hudson

Reading Coach
Joseph Irby

Joseph Irby

High School, Science
James King

James King

Middle School, Science
Teresa Kirkland

Teresa Kirkland

4th Grade, Science and Social Studies
Darlene Lambert

Darlene Lambert

Kindergarten
Matthew Levan

Matthew Levan

Band Director
Dewey Lewis

Dewey Lewis

Elementary PE, Transportation
Mary Lewis

Mary Lewis

Kindergarten
Matthew Lipscomb

Matthew Lipscomb

Math Interventionist
Riley Lyles

Riley Lyles

High School, Science
Denise Martin

Denise Martin

Amelia Mchan

Amelia Mchan

5th Grade, Math
Tracye Miller

Tracye Miller

High School, Special Education
Kimberly Moore

Kimberly Moore

Instructional Aide
Russell Murphree

Russell Murphree

Transportation
Wiley Murphree

Wiley Murphree

High School, Social Science
Tara Murphy

Tara Murphy

Elementary Reading Interventionist
Rosa Noles

Rosa Noles

High School Counselor
Kristi Panacopoulos

Kristi Panacopoulos

2nd Grade
Wendy Phillips

Wendy Phillips

CNP Manager
Ashley Powell

Ashley Powell

3rd Grade
Melissa Presley

Melissa Presley

6th Grade Science, Southeastern STC
Wesley Ratliff

Wesley Ratliff

High School, Math
Anthony Reno

Anthony Reno

High School, Social Science and Driver's Education
Erin Roberson

Erin Roberson

5th Grade, Science and Social Studies
Jessie  Sandlin

Jessie Sandlin

High School, Language Arts
Julie Seidel

Julie Seidel

Middle School Special Education
Renae Self

Renae Self

Middle School, Language Arts
Erika Singleton

Erika Singleton

Special Eduction Aide
Angela Smith

Angela Smith

Patricia Smith

Patricia Smith

Elementary Special Education
Jessie Southwell

Jessie Southwell

Pre-K
Mindy Sparkman

Mindy Sparkman

Transportation
Nicole Stewart

Nicole Stewart

2nd Grade
Jerry Stone

Jerry Stone

Resource Officer
Marsha Stone

Marsha Stone

CNP
Brittany Strickland

Brittany Strickland

5th Grade, English Language Arts
Rickey Thomas

Rickey Thomas

Transportation
Melisa Wadsworth

Melisa Wadsworth

CNP
Jill Ware

Jill Ware

4th Grade
Cassie Washburn

Cassie Washburn

4th Grade
Diana Wilson

Diana Wilson

Elementary PE Aide